Blog

tipy a novinky na blogu

Filmový Festival Zlín
Martin Riegel

Už máte plány na léto? Přijeďte do Zlína

Ve Zlíně a jeho okolí si můžete užít přes léto spoustu zábavy a odvézt si odtud řadu netradičních zážitků.  Abyste ty nejlepší akce nepropásli, přinášíme vám krátký přehled toho nejdůležitějšího, co vás ve městě a v okolí brzy čeká.

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Od 26. 5. do 3. 6. můžete navštívit 57. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Hlavními tématy bude letos 20. ročník Salonu filmových klapek, Švýcarsko, Švédsko a také 110. výročí narození významné autorky Astrid Lindgrenové. Její Pipi, jako symbol šťastného dětství, se stala inspirací pro vznik letošního festivalového vizuálu. Filmový program už tradičně doplní i pestrý doprovodný program. Tvoří jej řada divadelních představení, koncertů, workshopů, dále odborné přednášky, výstavy, interaktivní a benefiční programy, ale také sportovní a společenské akce.

Masters of Rock

Masters letos slaví patnácté narozeniny a oslava bude stát za to. Od 13. do 16. července areál vizovické likérky Rudolf Jelínek zaplní více jak 25 tisíc lidí, kteří si přijedou užít čtyřdenní přehlídku metalové hudby. Letos akce láká především na jednoho z předních představitelů tzv. Nové vlny britského heavy metalu – skupinu SAXON. Vedle této legendy se můžeme těšit na vystoupení Epicy, Sabaton, Running Wild, Vince Neila, Sepultury nebo nedávno ohlášených Almanac.

Barum Czech Rally Zlín

Barum Czech Rally Zlín se koná od 25. 8 do 27. 8. a můžete se těšit na pořádně adrenalinovou jízdu v ulicích města a jeho okolí. Tenhle motoristický svátek byste si rozhodně neměli nechat ujít.

 

A kde bydlet?

Zařiďte si levné ubytování ve Zlíně a můžete se kromě návštěvy těchto akcí těšit i z dalších moravských krás. Zajděte do vinného sklípku, ochutnejte regionální speciality a navštivte místní památky. Určitě byste neměli minout třeba Baťovovy domky ve Zlíně nebo zoologickou zahradu v Lešné u Zlína.