výlety po zlínsku

tips on trips around

zlín a okolí

Objevte krásu Východní Moravy a pojeďte na výlet do Zlína. V romantickém městečku, kde se narodil Tomáš Baťa, ale také v jeho okolí naleznete mnoho míst, které potěší nejenom vaše oko, ale i duši.

Zlín – Baťovo romantické město

Krajské město Zlín se rozprostírá na jihovýchodě České republiky a sousedí s regionem Valašsko (okres Vsetín), Slovácko (okres Uherské Hradiště), Haná (okres Kroměříž) i se Slovenskem.

  • Malebné město vás okouzlí nejenom romantickým zámkem Lešná a zábavnou ZOO
  • Romantiku zažijete i v místní hvězdárně, odkud uvidíte jasně všechny hvězdy.

obuvnické muzeum

Bez bot ani na krok! Navštivte obuvnické muzeum ve Zlíně a seznamte se s historií obuvi. Toto muzeum je nejstarším muzeem svého druhu na světě! Jsou zde soustředěny různé typy obuvi ze všech kontinentů.

více informací

vila tomáše bati

Kdo by neznal Baťu a jeho boty! Ve vile tohoto Zlínského rodáka se konají pravidelní prohlídky s výkladem o životě a působení Tomáše Bati. Kromě toho máte možnost podívat se na projekce původních filmových dokumentů a reklam z filmových ateliérů Baťa.

více informací

kroměříž

Dopřejte si romantický výlet do nedaleké Kroměříže. Středověké město ukrývá arcibiskupský zámek a překrásné zahrady zapsané na listině chráněných památek UNESCO. Arcibiskupské sklepy, Podzámecká zahrada i Mincovna na vás už čekají.

více informací

baťův kanál

Vzhůru na palubu! Vychutnejte si adrenalin i romantiku a pojeďte na Baťův kanál. Můžete se plavit na jedné z výletních lodí nebo strávit pár dní na hausbótu.

více informací

zoo lešná

Nechte se okouzlit světem zvířat a navštivte Zoo Lešná. Za jeden den podniknete cestu kolem světa a seznámíte se s 1163 zvířaty z Afriky, Asie, Austrálie, Jižní i Střední Ameriky. Zlínská Zoo je otevřena denně v průběhu celého roku.

více informací

hrad buchlov

Vraťte se v čase do mystických časů středověku. Počátky hradu se datují až do první poloviny 13. století. Hrad byl postupem času dostavován a tak v jeho architektuře naleznete více slohů. Romantická scenérie a okolní příroda potěší nadšence historie i romantiky.

více informací

events in zlin and near

filmový festival

Mezinárodní filmový festival filmů pro děti a mládež je skvělým oddechem a rozptýlením na dovolené. Atmosféra plná filmu a průvodních akcí festivalu pobaví nejenom děti, ale i dospělé.

více informací

barum czech rally zlín

Máte rádi rychlá auta? V tom případě si nesmíte nechat ujít každoroční automobilovou rally! Silné stroje, skvělá atmosféra a bohatý průvodní program jsou zárukou, že se nebudete nudit.

více informací

vizovické trnkobraní

Pojďte ochutnat valašskou slivovici! Vizovické trnkobraní je oslavou základu valašské slivovice – švestky. Festival se pořádá již od roku 1967 a jeho pravidelním návštěvníkem je i Valašský král Bolek Polívka.

více informací

masters of rock

Metalový a rockový festival Masters of Rock je dlouhodobě jedním z nejnavštěvovanějších festivalů v ČR. Vizovický areál za svou historii hostil již taková jména jako jsou Manowar, Nightwish, Apokalyptica, Sepultura apod. Nenechte si ujít tuto velkolepou událost!

více informací