Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Prostřeno v trávě aneb kam ve Zlíně vyrazit na piknik

Chcete si na chvíli odpočinout od rušné atmosféry města Zlína? Sbalte deku, koš plný dobrého jídla a pití, pár kamarádů – a vyrazte na piknik. Máme pro vás několik tipů, kam s piknikovou výbavou vyrazit tak, abyste si užili tu pravou pohodu.

Park Komenského v centru Zlína

Skvělé místo. Park totiž prošel vloni nákladnou rekonstrukcí a výsledek stojí za to. Krásný udržovaný trávník, vysoké stromy, lavičky i dětská hřiště. Výhodou je, že jste v klidové zóně a přitom stále v centru města. Můžete takticky zvolit místo v dochozí vzdálenosti do okolních kaváren. Nebo si užít některé z odlehlých zákoutí.

Gahurův prospekt

Právě v těchto místech se za Baťů setkávali lidé a trávili zde svůj volný čas. A nyní na tomto zeleném prostranství mezi Kongresovým centrem, Priorem a ulicí Štefánikova díky povedené architektonické přestavbě znovu tradice ožila. Krásný trávník, úžasný výhled na Zlín a navíc je tu wi-fi zdarma!

Podél řeky Dřevnice

Jako ostatní města, stejně tak i Zlín má svůj vodní tok, který jím protéká – je to říčka Dřevnice. Najdete na ní četné jezy, spoustu romantických zákoutí, ve vodě sídlí divoké kačeny a jiné ptactvo. Břehy Dřevnice po obou stranách lemují aleje stromů, podél nich vedou turistické chodníky a cyklostezka. A když budete chvilku hledat, najdete tam i velmi, velmi klidná zákoutí prostá lidí, která jsou pro piknik doslova jako stvořená.

Hrad Lukov

Pokud holdujete opravdové romantice, vydejte se kousek za Zlín, na zříceninu hradu Lukov. Můžete tak spojit open air hodování s příjemnou návštěvou hradu. Na vlastní hrad vede pohodlná cesta z vesničky Lukov dlouhá něco přes kilometr, která je zároveň součástí naučné stezky Lukov.Cesta vede lesem, střídají ji nádherné výhledy do přírody a okolní krajiny. Takže stačí deku jen rozložit.