Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Příručka návštěvníka Zlínska v létě

 

Na Moravě si můžete užít přes léto spoustu zábavy. Abyste ty nejlepší akce nepropásli, přinášíme vám krátký přehled toho nejdůležitějšího, co vás ve městě a v okolí brzy čeká. Rozhodně si sežeňte ubytování ve Zlíně, z půvabné jižní Moravy se vám nebude chtít odjet.

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež

Od 29. 5. do 4. 5. můžete navštívit 55. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Letošní ročník se zaměřuje na hraný, animovaný a studentský film a je spojený i se spoustou doprovodných akcí. Můžete zhlédnout to nejlepší ze současné filmové tvorby, navštívit mnoho koncertů a workshopů a samozřejmě se zúčastnit i rozličných charitativních akcí, soutěží a vzdělávacích programů.

Masters of Rock

Na začátku června, od čtvrtka 9. 7. do neděle 12. 7., se koná v areálu vizovické likérky už třináctý ročník festivalu Masters of Rock. Největší hvězdou letošního ročníku bude finská kapela Nightwish, která u nás poprvé vystoupí se svojí novou zpěvačkou Floor Jansenovou. Můžete se těšit i na německo-rumunskou heavy metalovou kapelu Powerwolf, metalovou skupinu Sonata Arctica nebo gotické Crematory. A to není vše. Vystoupí i spoustu dalších interpretů, kteří pokrývají celé spektrum rockové hudby – od blues rocku až po nejextrémnější metal.

Barum Czech Rally Zlín

Barum Czech Rally Zlín se koná od 28. 8 do 30. 8. a můžete se těšit na pořádně adrenalinovou jízdu v ulicích města. Tenhle motoristický svátek byste si rozhodně neměli nechat ujít. Uvidíte nejmodernější speciály S2000 a R5 a chybět nebudou ani nádherné veterány.

A kde bydlet?

Zařiďte si levné ubytování ve Zlíně a můžete se kromě návštěvy těchto akcí těšit i z dalších moravských krás. Zajděte do vinného sklípku, ochutnejte regionální speciality a navštivte místní památky. Určitě byste neměli minout třeba Baťovovy domky ve Zlíně nebo malebný zámek v Mikulově.