Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Ohlédnutí za rokem 2014 na Zlínsku

Filmový Festival ZlínLoňský rok se na Moravě po kulturní stránce obzvlášť vyvedl. A letos tomu jistě nebude jinak. Proto pokud plánujete dovolenkové ubytování ve Zlíně, nenechte si ujít nejzajímavější akce v okolí. My vám v krátkosti přiblížíme největší události uplynulého roku.

Mezinárodní festival pro děti a mládež ve Zlíně

Známý filmový festival se v loňském roce opravdu podařil. 54. ročník zasvěcený polské kinematografii představil 365 filmů z celkem 55 zemí, z toho bylo přibližně 170 snímků soutěžních. Celkově festival navštívilo 107 000 lidí a projekce zhlédlo přes 42 000 diváků. Nejúspěšnějším snímkem posledního ročníku se stal nizozemský film Kluci, který zvítězil hned ve čtyřech kategoriích.

V rámci doprovodného programu se uskutečnilo několik koncertů a oblíbené byly i projekce pod širým nebem či interaktivní programy. Velký úspěch měl i Festivalový zámek. Poprvé se navíc hlavními festivalovými dny stala sobota a neděle.

Masters of Rock

Kromě festivalu filmového je Zlínsko proslulé i svým festivalem hudebním. Každé léto se ve Vizovicích koná Masters of Rock, kam se sjíždějí slavní interpreti z celé Evropy. V posledním roce jste si mohli užít čtyři dny tvrdé muziky.

Na festival přišlo celkem 25 000 návštěvníků, 73 kapel a orchestr. Skvělou show předvedla kapela Sabaton a zlatým hřebem večera se stal i koncert Sebastiana Bacha. Kromě toho potěšilo návštěvníky festivalu vystoupení brilantní švýcarské Eluveitie, oblíbená Terrana a německá kapela Unisonic. Zastoupena byla i česká scéna. Na pódiu se předvedla kupříkladu skupina Škwor, Marta Jandová a metalová stálice Kreyson.

Barum Czech Rally 2014

V loňském roce jste se mohli ve Zlíně účastnit i 44. ročníku tradičního závodu, který je součástí Mezinárodního mistrovství České republiky. Na Barum Czech Rally 2014 se přišlo podívat přes 200 000 fanoušků. Po napínavém závodě se absolutními vítězi závodu se stali jezdec Václav Pech se svým navigátorem Petrem Uhelem.