Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Lyžování, sněžnice nebo snowtubing – kam na Zlínsku vyrazit?

Lyžařská střediska na ZlínskuSlavné město Tomáše Bati nabízí spoustu zábavy i v zimních měsících. Na své si tu přijdou pokročilí jezdci na lyžích či snowboardu i ti, kteří si chtějí pouze rekreačně zasportovat.

Nejbližší lyžařská střediska

Na Zlínsku je hned několik lyžařských areálů, které k zimním radovánkám přímo vybízejí – Kasárna, Svah Zlín a Trnava. První středisko nabízí čtyři vleky, na dalších dvou najdete vždy po jednom vleku. Všechny areály jsou uměle zasněžované, takže i když bude málo sněžit, stačí pár stupňů pod nulou a sjezdovky budou přesto krásně bílé.

Nedaleko města se nachází také středisko Stupava, Štrbáň nebo Troják a mnoho dalších, takže máte rozhodně z čeho vybírat. Místní svahy uspokojí jak začátečníky, tak i pokročilé jezdce a je jedno, jestli patříte do skupiny lyžařů nebo dáváte přednost snowboardu.

Snowtubing, sněžnice i běžky – rozličné zimní sporty pro malé i velké

Většina areálů uvítá i rodiny s dětmi, pro nejmenší sportovce tu mají připraveny speciální vleky a zkušené instruktory pro výuku jízdy. A pokud vás sjezdové lyže ani snowboard nebaví, můžete se rozptýlit jinak.

Pro běžkaře jsou na východě Moravy upravovány stovky kilometrů tratí včetně nádherných hřebenových tras. Některá střediska navíc půjčují i sněžnice, takže se můžete sami nebo s průvodcem vydat na netradiční putování zimní krajinou. Další možností jsou oblíbené brusle či sáňky. K bruslení se vám nabízí velké množství přírodních ledových ploch a můžete využít také místní střediska – kupříkladu v Rožnově pod Radhoštěm najdete stadion s umělým kluzištěm.

Můžete vyzkoušet i zajímavou novinku v oblastní zimních sportů – snowtubing. Při něm budete sjíždět svah na speciálních člunech po upravené dráze. A pokud máte raději klidnou turistiku, určitě byste se měli vydat na procházku překrásnou přírodou Bílých Karpat.

V Penzionu UNO vám rádi poradí, kam vyrazit za sněhem. Doporučí vám ta nejlepší místa pro sjezdové lyžování i další zimní sporty a zjistí, kolik peněz i času vás to bude stát.