Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Jak uspořádat firemní vánoční večírek

Firemní večírekNa přípravu vánočního večírku je nejvyšší čas. Pokud jste trochu zaspali a s organizací začínáte až teď, máme pro vás pár rad, jak takovou akci rychle a dobře naplánovat.

1. Vyberte místo, datum a čas

Na začátku byste měli vybrat vhodné místo, kde se bude párty konat. Vycházejte přitom z počtu zaměstnanců, jejich věku i nátury. Nakonec je jedno, jestli se bude váš vánoční večírek odehrávat v malém penzionu na jižní Moravě nebo v moderní galerii uprostřed velkoměsta, hlavní je, aby se tam účastníkům líbilo a necítili se přitom nesví.

Hned, jakmile objevíte pěkné místo, které vyhovuje povaze vaší firmy i jejímu rozpočtu, vezměte telefon do ruky a pokuste se domluvit rezervaci vybraného termínu. V čase předvánočním se kalendáře podniků rychle zaplňují, tak ať vás nikdo nepředběhne.

2. Vymyslete program

Už při výběru vhodné lokace je dobré myslet na to, co se bude v daný večer dít. Některá místa totiž nabízejí víc možností, než jen sezení u stolu s dobrým jídlem a pitím. Vánoční večírky se dnes běžně pořádají třeba i v bowlingových centrech, na diskotékách, v kasinech nebo na střelnicích.

Večer tak můžete obohatit o mnoho zajímavých aktivit, které rozproudí zábavu a prolomí počáteční bariéry i u zaměstnanců, kteří se vzájemně neznají. Pokud ale nechcete podnikat nic příliš akčního, jako je třeba laser game, můžete zvolit alespoň osvědčenou „klasiku“ – stolní fotbal a kulečník.

3. Dolaďte styl večera

Celý vánoční večírek můžete zaštítit jednotným vizuálem a podle hlavního tématu doladit dekorace, pozvánky, kostýmy, raut i nabídku speciálních drinků. Stylová výzdoba dodá večeru ten správný šmrnc. Povolit by vám to měli takřka všude, většinou vám s tím i rádi pomohou – jako třeba v oblíbené restauraci ve Zlíně.

Tak doufáme, že všechny tři základní body jste úspěšně vyřešili a teď se už jen těšíte na nadcházející akci. Přejeme vám, aby se vám vánoční večírek podařil a stal se událostí, která vejde do historie vaší firmy.