Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Dovolená na vodě – užijte si Baťův kanál na maximum

Baťův plavební kanál je turistická vodní cesta. Jejím původním účelem byla nákladní lodní doprava, dnes je její využití spíše rekreační. Možností, jak si užít pohled na okolní přírodní scenérii z lodní paluby, je hned několik.

Plavba po technické památce

Baťův kanál je dlouhý více než 52 kilometrů a spojuje Otrokovice u Kroměříže s obcí Skalica až na území Slovenska. Většina tohoto kanálu je vyhloubena uměle, ale některé úseky vedou původním přirozeným korytem. Celkově se jedná o krásnou plavbu po vodě řeky Moravy.

Jaké jsou možnosti plavby po Baťově kanále?

Poměrně bez starostí je rezervace místa na výletní lodi. Kapacita bývá od 30 do 50 osob a loď jezdí pravidelné linky po určené trase. Průvodce vás poučí o tom, kde se právě nacházíte a co by vám rozhodně nemělo uniknout.
Další možností je zapůjčení malého motorového člunu, který sami řídíte. To slibuje originální zážitek, plavit se můžete i několik hodin. Pronajmout si můžete i hausbót, který je vybaven lůžky, základním nádobím a toaletou. Možné je vyrazit dokonce i na týdenní plavbu se zastávkami po cestě.
Kánoe, nafukovací čluny nebo kajaky se půjčují jen v určitých úsecích a jsou vhodné v případě, že si chcete užít spíše aktivní dovolenou.

Jeden den rozhodně nestačí

Okolí Zlína může nabídnout téměř cokoliv, na co si vzpomenete. Své si zde najdou milovníci sportu, krásné přírody, ale i typické architektury. Aby toho nebylo málo, v naší restauraci pro vás připravíme gurmánské zážitky. Pokrmy připravované z vybraných surovin podle nejlepších receptů nenechají nikoho na pochybách, že je vytvářel skutečný mistr svého řemesla.
Při výběru termínu letní dovolené ale myslete na to, že čas letí rychle a zájem o termíny v prázdninových měsících je velký. Pokoj si můžete rezervovat zde. Budeme se těšit, že u nás strávíte příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou.