Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Co ve Zlíně před festivaly? Na výstavu kreseb Karla Hynka Máchy, svatebních oznámení nebo interaktivního umění

VýstavaJeště předtím, než vypukne sezóna letních festivalů, tu pro vás máme několik tipů na zajímavé akce v okolí Zlína. Všechny akce můžete navštívit během svého pobytu v našem penzionu.

Výstava kreseb Karla Hynka Máchy

Každý zná Karla Hynka Máchu jako spisovatele a autora slavné básně Máj. Jen málokdo však ví, že byl také vášnivým malířem a s oblibou kreslil české hrady a okolní krajinu. Výstava je plánovaná na květen a kromě krásných a zajímavých výtvarných děl z rukou básnického mistra můžete na vlastní oči spatřit i rukopis jeho díla Máj.

Originální svatební oznámení psaná morseovkou

Jestli plánujete svatbu nebo se chcete jenom podívat, jaká svatební oznámení kdy kdo vymyslel, je pro vás výstava ve Zlíně jako dělaná. K vidění bude nejstarší svatební oznámení, které pochází až z roku 1937. Dále jsou zde svatební telegramy nebo přání, které je napsáno pomocí morseovky. Výstavní akce je součástí Týdne manželství ve Zlíně, což je akce, která má připomenout tradiční hodnoty manželství.

Interaktivní umění v zámku i v galerii

Pro milovníky umění se v létě chystá výstava interaktivního umění. Vystavovat se bude v prostorách galerie v bývalé baťovské továrně nebo ve zlínském zámku. Je připravena celá řada výjimečných uměleckých děl, kdy celou výstavu připravoval Petr Nikl ve spolupráci s dalšími umělci.