Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Co podniknout na Zlínsku na podzim?

Valašská roubenka

Bydlíte na Zlínsku nebo plánujete výlet do Baťova kraje? Přečtěte si, co se na východní Moravě na podzim chystá. Na své si tu přijdou milovníci hudby, dobrého jídla i pěnivého moku.

Září – první ročník Slováckého Oktoberfestu

Loňský zkušební ročník ukázal, že i ve vinařském kraji se vyplatí pořádat pivní slavnost. Díky velkému ohlasu, který tato akce přinesla, se můžeme těšit na další Slovácký Oktoberfest, který se bude opět konat na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, a to už v sobotu 26. září. Čeká vás tu mnoho kapel, doprovodný program a samozřejmě spousta stánků s pivem.

Říjen – Karlovský gastrofestival

Za dobrým jídlem nemusíte pokaždé jen do vyhlášené restaurace ve Zlíně. 2. až 4. října se ve Velkých Karlovicích koná už 7. ročník tradiční gurmánské slavnosti. Karlovský gastrofestival se řadí mezi nejnavštěvovanější gastroakce v České republice. Můžete se těšit na různé kuchařské show, mezinárodní farmářský trh, lidovou muziku, galavečeře pro náročné gurmány nebo frgálovou manufakturu. V ní si můžete sami vlastnoručně vyrobit tento druh sladkého pečiva, který se peče na Valašsku už po mnoho generací.
Během akce se navíc uskuteční 2 soutěže pro amatérské kuchaře – soutěž o nejlepší valašský frgál a soutěž o nejlepší klobásu – a samozřejmostí je i bohatý doprovodný program pro děti.

Listopad – Lucie Bílá a Čechomor

V Listopadu se na Zlínsku koná hned několik hudebních akcí. Ve čtvrtek 26. listopadu se můžete nechat unášet melodickými tóny na Recitálu Lucie Bílé a klavíristy Petra Maláska. V pondělí 30. listopadu pak můžete zajít na koncert svitavsko-pražské hudební skupiny Čechomor, kde uslyšíte tradiční české, moravské, slezské a slovenské lidové písně v netradičním pojetí.
Na východní Moravě se tak nikdy nebudete nudit. Stačí si jen sehnat levné ubytování ve Zlíně a z místních akcí, památek a přírodních krás si můžete sestavit tak nabitý program, že ani minuta dovolené nepřijde nazmar.