Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

5 tipů na výlet ve Zlíně

KrajinaPlánujete výlet do Zlína, ale zatím nevíte, co na Moravě podniknout? Ukážeme vám pět míst, která byste rozhodně neměli minout.

Baťův institut

Základním místem, které byste při svém pobytu ve Zlíně určitě měli navštívit, je Baťův institut. Uvidíte tu totiž správní budovu „21“, která je proslulá svými technickými vychytávkami. Asi nejzajímavější je legendární šéfovská kancelář umístěná ve výtahu. Kromě toho najdete odkaz slavného obuvníka všude po městě – můžete zajít do muzea bot a botiček celého světa, nebo si prohlédnout vilu Tomáše Bati a typické domky postavené pro dělníky pracující v Baťových závodech.

ZOO Lešná

Pokud vyrážíte na dovolenou s dětmi, určitě zajděte do místní zoologické zahrady, kde na vás čeká více než 1 300 zvířátek. ZOO Lešná je umístěna v příjemném zámeckém parku a k vidění tu jsou žirafy, sloni, asijští tygři, pandy, nosorožci, zebry, klokani i roztomilí tučňáci.

Cyklostezka Baťovým kanálem

Pro všechny nadšené cyklisty je tu připravena krásná cyklostezka s délkou kolem 80 km. Trasa Baťovým kanálem má asfaltový povrch a je krásně rovná, takže si na ní skvěle zajezdí jak profesionální sportovci, tak i straší jezdci, rodiny s dětmi nebo in-line bruslaři. Cyklostezka Baťovým kanálem je umístěna úplně mimo motorovou dopravu, takže vaše rozjímání nebude rušit nepříjemný hluk silnice. A kdyby vám došly síly, můžete se svézt zpět výletní lodí, která přepravuje i kola, nebo po cestě navštívit nějakou příjemnou restauraci ve Zlíně třeba tu naši :).

Hrad Malenovice

Za návštěvu určitě stojí i hrad Malenovice. Najdete ho přibližně 6 kilometrů od centra Zlína, když se vydáte směrem na Otrokovice. Uvnitř uvidíte kromě stálé expozice i novou zoologickou výstavu s dominantou, kterou jen tak někde nenajdete. Jejich kostra slona je totiž v České republice naprosto unikátní.