Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

5 tipů, jak uspořádat zajímavé firemní školení

Firemní školení nemusí být nudná záležitost. Na správném místě a s dobře vymyšleným programem si můžete užít příjemnou zábavu a spojit příjemné s užitečným. Přinášíme vám 5 tipů, které vám pomohou uspořádat lepší firemní školení.

1. Vyrazte ven ze zasedací místnosti

Že se musí firemní školení odehrávat jako sezení v zasedací místnosti? Nesmysl! Nejlepší školení se odehrávají v terénu. Jedná se o výrazný teambuilding, který je možné spojit s praktickými věcmi v rámci jednání.

2. Spojte školení se zábavou

Samotné školení je dobré okořenit zábavou. Může se jednat o výlet do přírody, o sportovní utkání ve fotbale nebo volejbalu, nebo účast na zajímavé dobrodružné hře. Příjemná zábava slouží k lepší náladě a může vést k novým nápadům, jak zlepšit pracovní strategii a přinést novou energii na pracoviště. Klidně se může jednat i o chytře vymyšlenou společenskou hru, jako třeba Aktivity nebo něco, co souvisí s činností firmy.

3. Zábavná a dobrodružná hra

Celodenní strategická hra Baťův Zlín je výbornou aktivitou pro skupiny. Při hledání nových stanovišť a objevování tajemství Zlína se utuží kolektivní vztahy. Hra navíc nabízí přímou reflexi vztahů v pracovním kolektivu. Na základě výsledků ze hry je možné určit, jak na tom skupina je a jaká je její skutečná efektivita. Analýza získaných dat je cenným podkladem pro práci vedoucích managerů a personálních vedoucích.

4. Dobré jídlo

Při myšlení nebo zábavné činnosti pro zlepšení atmosféry vyhládne. Plán na skutečně povedené školení by měl obsahovat i podnik, kde je možné se dobře najíst. Restaurace v Penzionu UNO navíc nabízí kromě menu se sezónními specialitami i zajímavé degustace. Momentálně je připravovaná jarní degustace s datem 3. 6. Data dalších degustací sledujte na našem Facebooku.

5. Sportovní aktivity a kultura

Dobré je vybrat takové místo, kde je možné naplánovat sportovní aktivity a promíchat s trochou poznání a kultury. Zlín je město s bohatou historií, kde se psal jeden z největších podnikatelských příběhů minulého století a nabízí studnici plnou inspirace a motivace.