Blog

tipy a novinky na blogu

Martin Riegel

Spojte výlet za přírodou s jarní degustací, již 3. 6. 2016!

Během výletu vytráví a je potřeba doplnit energii ideálně dobrým jídlem. V dnešním článku vám přinášíme pro inspiraci ta nejzajímavější místa, kam v okolí Zlína vyrazit za přírodou.

Zámek Lešná

Velmi oblíbený výlet, který bývá v jarních a podzimních měsících nejhezčí. Na jaře kolem stezky zpívají ptáci a kvete široké spektrum různých druhů květin. Tato pohádková stavba, která kombinuje novorenesanční styl s novogotikou je ukázkou přepychového sídla, kde by chtěl žít téměř každý. Váže se k němu poutavá historie a rozhodně patří mezi místa, která byste neměli zapomenout navštívit.

ZOO Zlín

Nová mláďata tygrů nebo malý mravenečník jsou kromě ostatních zvířat skvělým lákadlem. Pohled na ně potěší malé i velké. V rámci návštěvy ZOO Zlín se dozvíte zajímavé informace o Africe, Asii, Americe nebo Austrálii, které jsou představeny v tematicky uspořádaných expozicích.

Co právě kvete?

Jaké květiny můžete pozorovat při procházkách v přírodě a v okolí Zlína? Okolo cest můžete spatřit drobné květy některého druhu svízelu. Na loukách spatříte růžové kvítky kohoutku lučního nebo knotovky. Okolo polí je již možné zahlédnout kvetoucí vlčí mák známý jako “makové panenky”. Sezóna výkvětu je v plném proudu a rozhodně není špatným nápadem věnovat část výletu poznávání okolních květin a souvislostem s ochranou přírody jako celku.
Vlčí máky

Jarní degustace

Jestli toužíte ochutnat něco speciálního, neváhejte už ani vteřinu, 3. června se u nás koná jarní degustace s lákavým menu. Posuďte sami, těšit se můžete na pošírované vejce, chřest, máslovou zálivku a medvědí česnek. Dále kuchaři připraví taštičky plněné kůzlečím masem s hráškem, karotkou a majoránkovým olejem. Další delikatesou je vepřová svíčková s pečenou paprikou, sýrovou pěnou a bramborovým rösti. Sladká tečka na závěr bude mít podobu čokoládového dezertu s meruňkovým pyré.